Energitips

Energiövningar - klicka här


Snabbkurs om chakrasystemet - klicka här


Artiklar om och med Annette - klicka här
    

Hitta en diplomerad energiterapeut som kan hjälpa dig:     

Nedan hittar du energiterapeuter som är utbildade av EnergyTalk och som samtliga är diplomerade.


För att läsa om EnergyTalks energiterapeututbildningen,

klicka här.

För att läsa om vad en diplomerad energiterapeut har lärt sig, klicka här.


Stockholm

            Ann Lagerlöw, Ekerö

            ann.lagerlow1@tele2.se                        
            073-380 20 06


Annika Landegren, Stockholm

annika.landegren1998@gmail.com

073-380 20 96


Annika Marköö, Stockholm                                       
annikamarkoo@hotmail.com

070-461 89 27


Anita Ahlström, Stockholm                          
anitaahlstrom@hotmail.com
072 54 898 70

 

Anita Ryderstedt, Stockholm
aryderstedt@gmail.com
070-727 86 41



            Ann-Sofie Lingefelt, Sollentuna           
            ann-sofie.l@hotmail.com
            070-7516497


            Bibbi Höllinger, Stockholm
            bibbi.hollinger@gmail.com
            0709-174 630


Camilla Hägerström, Stockholm

ifkmillan@hotmail.com

070-407 62 21

 

            Cathryn Claesson                                    
            cathrynclaesson@hotmail.com
            073-933 53 76


Cia Jarås, Stockholm

cia@eiratun.se

070-566 44 12

Eiratun massage & kroppsterapi


Elin Ulman, Stockholm

elin.ulman@gmail.com
073-600 11 19

Energy and harmony in life  


Elizabet Wennergren                              
elizabetwennergren@hotmail.com
070-328 40 04


Eva Gatsios

evgat@hotmail.com

079-075 00 28



Eva Herzberg

eva@foretagskonsulternash.se

070-779 83 87


Fredrika Adolfsson                              


Inger Engblom

iengblom@yahoo.se

070-158 38 58


Karin Björk  

karin.m.bjork@gmail.com

073-916 54 14 


Karin Lindström

kakan.lindström@gmail.com

072-576 55 48


Katarina Cederstam          
katarina.cederstam@yahoo.se

073-703 84 30


Kicki Ahlström, Sollentuna

kicki@efb.se

072 544 45 30

Energyflow & Balance


Liisa Taavitsainen                                   
liisa_taavitsainen@hotmail.com
070-587 53 46


Linus Hibe, Bromma

linus@linusfriskvard.se

070-475 12 28

Linus friskvård


            Lena Westrin                     
            mail@acceptans.se                                
            073-976 26 63


            Linnea Asplund                                                             
            linneasplund@hotmail.com
            070-333 86 01


Maria Blomberg, Strängnäs

maria-blomberg@hotmail.com


Marie Larsson Westergård


Mia Åström, Stockholm (vid Mariatorget)

mia@growbymia.se

Grow by mia


Pia Aspenvall Darin


            Pia Melver Kjörrefjord
            pia@ateljeandrum.se
            0708-97 89 47


Rebecka Quist

0704921957                               

rebecka_quist@hotmail.com


            Rosane Gunnelin


Sandra Karlsson                                       
sandymariana2@hotmail.com
073-399 58 11


Seija Hedin, Sundbyberg

0734325203    

hedin.skogas@telia.com

 

           Susanne Mattsson                                  
           sus.mattsson@telia.com
           072-511 00 08
           http://aktivkvinna.se/hammarby/


Ulrica Olsson, Solna

ulrica@energiterapeuterna.se

073-546 00 19

Energiterapeuterna

Borås

Monika Olausson

073-181 07 51    

monika.ac.olausson@gmail.com

Eskilstuna

            Anna Sjögren
            annasjogren@glocalnet.net
            0768-13 51 89

Gävle

            Sonja Kubulenso                                     
            sonja.kubulenso@gavlenet.se               
            070-607 61 96

Hällefors

Camilla Eriksson                                                                                 
cmillaha@hotmail.com

            070-378 73 15

Järna

            Mats Berggren                   
            matsinius@yahoo.se                              
            070-563 76 62

Jönköping

            Martin Nord
            nordh@lakandeinspiration.se
            070-553 87 90

Karlshamn

Gerd Daun

gerdac.daun@gmail.com

070-869 26 85

Köping

            Madeleine Lindblad                                
            madlin63@hotmail.com
            073-954 96 06

        Uppsala och Örsundsbro

 Agneta Ahlin

             agneta@qistress.se

             070-517 29 15

            QiStress

        Vara

             Anette Christensson

            anette.caroline.christensson@gmail.com

             076-9310958

Varberg

             Anna Rundbom

            annarundbom@gmail.com

             076 307 64 16
            annavild.tarotguiderna.se

Visby

            Maud Hultqvist                                   
            maud.hultqvist@hotmail.com
            070-605 36 67

Duktiga terapeuter:

            Hans Nielsen, Göteborg
            Brennan Healing Science® Practitioner Healing


Nilla Forsberg, Stockholm

Kraniosakralterapi, behandlingar och utbildning

Wishing Well


Maria Karlsson, Stockholm

Funktionsmedicin

maria.karlsson@oih.se
Odenplans Integrerade Hälsoklinik

Inspirerande:

www.greatday.com

www.uplift.com

Inside the divine pattern

Hälsa:

Bra info om en mängd sjukdomar och symtom och som kan läkas/balanseras via kosten

"Medical Medium" Anthony William

​Anthony William har skrivit flera böcker, 2 är översatta till svenska: Medial läkning , Kostguiden och Sköldkörtel boken


Bra information om kvinnor och hormonella obalanser samt webshops: Moodmama, och Hormoni (bra progesteron)


Första kliniken i Sverige som med ett team av olika professionella (bl a läkare) hjälper vid hormonella obalanser:

HerCare


Bra bok om kvinnor och hormoner: www.mialundin.se


Bra sida om hälsa och forskning:  www.mercola.com


Bra forskningsrapporter om holistisk hälsa: www.hsionline.com


Healingutbildningar:

EnergyTalks diplomerade energiterapeututbildning

Stockholm

Brennan Healing Science:  www.barbarabrennan.com
USA, England

Eden Energy Medicine (Donna Eden)

USA, England och Sverige (Malmö)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ett härligt gäng blev diplomerade energiterapeuter 12 maj 2019! Stort grattis fina och duktiga healers!

 

20190512_090838_002.jpg

Nästa fina gäng startar 11 oktober med utbildningen! Mer info här


Letar du efter en duktig healer? Skrolla ner på sidan till vänster så hittar du alla diplomerade EnergyTalk energiterapeuter!

 

Vill du få EnergyTalks nyhetsbrev? Klicka här!

 

coreenergetics-plain_200x200.jpg 

 

SLÄPP TAGET. Släpp taget på hur du trodde ditt liv skulle bli och öppna dig inför det liv som försöker komma in i ditt medvetande.

Carolyn Myss


Vi finns på

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

 
stäng