Om energi:

Energiövningar - klicka här

Snabbkurs om chakrasystemet - klicka här

Artiklar om och med Annette - klicka här    

Hitta en diplomerad energiterapeut som kan hjälpa dig:     

Nedan hittar du energiterapeuter som är utbildade av EnergyTalk och som samtliga är diplomerade.


För att läsa om EnergyTalks energiterapeututbildningen,

klicka här.

För att läsa om vad en diplomerad energiterapeut har lärt sig, klicka här.


Stockholm

            Ann Lagerlöw

            ann.lagerlow1@tele2.se                        
            070-428 35 32


Annika Landegren, Stockholm

annika.landegren1998@gmail.com

073-380 20 96


Annika Marköö                                       
annikamarkoo@hotmail.com

070-461 89 27


Anita Ahlström                          
anitaahlstrom@hotmail.com
072 54 898 70

 

Anita Ryderstedt, Stockholm

aryderstedt@gmail.com

070-727 86 41

Din Natur, Tomtebogatan 24, Stockholm


            Ann-Sofie Lingefelt           
            ann-sofie.l@hotmail.com
            070-7516497


            Bibbi Höllinger
            bibbi.hollinger@gmail.com
            0709-174 630


Camilla Hägerström, Stockholm

ifkmillan@hotmail.com

070-407 62 21

 

            Cathryn Claesson                                    
            cathrynclaesson@hotmail.com
            073-933 53 76


Cia Jarås, Stockholm

cia@eiratun.se

070-566 44 12

Eiratun massage & kroppsterapi


Elin Ulman, Stockholm

elin.ulman@gmail.com
073-600 11 19

Energy and harmony in life  


Elizabet Wennergren                              
elizabetwennergren@hotmail.com
070-328 40 04


           Jenny Bergström

jenny@halsostark.se

070-766 75 14

Hälsostark


Katarina Cederstam          
katarina.cederstam@yahoo.se

073-703 84 30


Liisa Taavitsainen                                   
liisa_taavitsainen@hotmail.com
070-587 53 46


Linus Hibe, Bromma

linus@linusfriskvard.se

070-475 12 28

Linus friskvård


            Lena Westrin                     
            mail@acceptans.se                                
            073-976 26 63


            Linnea Asplund                                                             
            linneasplund@hotmail.com
            070-333 86 01


            Pia Melver Kjörrefjord
            pia@ateljeandrum.se
            0708-97 89 47


Sandra Karlsson                                      
sandymariana2@hotmail.com
073-399 58 11

 

           Susanne Mattsson                                  
           sus.mattsson@telia.com
           072-511 00 08
           http://aktivkvinna.se/hammarby/


Ulrica Olsson, Solna

ulrica@energiterapeuterna.se

073-546 00 19

Energiterapeuterna


Eskilstuna

            Anna Sjögren
            annasjogren@glocalnet.net
            0768-13 51 89


Gävle

            Sonja Kubulenso                                     
            sonja.kubulenso@gavlenet.se               
            070-607 61 96


Hällefors

Camilla Eriksson                                                                                 
cmillaha@hotmail.com

            070-378 73 15


Järna

            Mats Berggren                   
            matsinius@yahoo.se                              
            070-563 76 62


Jönköping

            Martin Nord
            nordh@lakandeinspiration.se
            070-553 87 90



Karlshamn

Gerd Daun

gerdac.daun@gmail.com

070-869 26 85

Köping

            Madeleine Lindblad                                
            madlin63@hotmail.com
            073-954 96 06


Visby

            Maud Hultqvist                                   
            maud.hultqvist@hotmail.com
            070-605 36 67


Duktiga terapeuter:

            Hans Nielsen, Göteborg
            Brennan Healing Science® Practitioner Healing


Nilla Forsberg, Stockholm

Kraniosakralterapi, behandlingar och utbildning

Wishing Well

Inspirerande:

www.greatday.com

www.uplift.com

Inside the divine pattern

Hälsa:

Bra information om kvinnor och hormonella obalanser: www.hormoni.se


Bra bok om kvinnor och hormoner: www.mialundin.se


Bra sida om hälsa och forskning:  www.mercola.com


Bra forskningsrapporter om holistisk hälsa: www.hsionline.com


 

Healingutbildningar:

EnergyTalks diplomerade energiterapeututbildning

Stockholm

Brennan Healing Science:  www.barbarabrennan.com
England och USA

Eden Energy Medicine: 

England och USA

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vill du få EnergyTalks nyhetsbrev? Klicka här!

 

coreenergetics-plain_200x200.jpg 

 

SLÄPP TAGET. Släpp taget på hur du trodde ditt liv skulle bli och öppna dig inför det liv som försöker komma in i ditt medvetande.

Carolyn Myss


Vi finns på

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

Spara

 
stäng